Primer Kwasowy i Bezkwasowy

 

 

Co to jest primer? Czym sie różni primer kwasowy od bezkwasowego? Którego primera używać? W dzisiejszym poście odpowiem na te wszystkie pytania, wyjaśnię jakiego primera używać oraz jak go używać.
 
Preparat działa jak taśma klejąca. Z jednej strony łączy płytkę z hybrydą / żelem, a z drugiej strony tworzy idealną powłolkę wiążącą hybrydę / żel z płytką. Rozróżniamy dwa rodzaje primerów : primer bezkwasowy oraz kwasowy. Zacznę od omówienia każdego z nich osobno.

 


Primer bezkwasowy

 
02

 

Primer bezkwasowy, jak nazwa sugeruje, jest 'słabszy' niż primer kwasowy. Nakładamy go na zmatowioną płytkę . Pędzelkiem rozprowadzamy preparat po całej płytce. Uwaga! Preparat nie wyparowuje z płytki. Bazę hybrydową / żelową nakładamy bezpośrednio na primer bezkwasowy.
 
Ja używam primera bezkwasowego firmy SPN. Primer tej firmy jest w cenie 35 zł. Dla porównania primery innych firm są w cenie : Mistero Milano (poj. 11ml) – 15.90 oraz Indigo (poj. 15ml ) – 30 zł.

 


Primer kwasowy

 
03
 

Primer kwasowy – silniejszy, Jest przeznaczony do bardziej zniszczonej płytki. Przy podrażnionych skórkach / bardzo zniszcoznej płytce może piec. Dodatkowo ma specyficzny zapach. Preparat nanosimy , podobnie jak primer bezkwasowy, na przygotowaną pod hybrydę lub żel płytkę. Aplikujemy niewielką ilość primera stawiając kropki na płytce (primer rozprzestrzenia się, nie ma potrzeby aplikować go na całą płytkę). Jak wspomniałam przy podrażnionych skórkach primer może piec, więc należy ostrożnie się z nim obchodzić i aplikować jak najmniejszą jego ilość w okolicach skórek. Tak nałożony primer pozostawiamy do odparowania (po jego aplikacji płytka wygląda tak jak po zmatowieniu, nie ma śladu po primerze) . Następnie nakładamy bazę żelową / hybrydową.

 
Ja używam primera kwasowego firmy Indigo. Preparat tej firmy jest w cenie 25 zł . Inne firmy: Mistero Milano – 13.90 , SPN – 30zł.
 


Podsumowując

 

Wyróżniamy primer bezkwasowy i kwasowy. Ten drugi stosuję się do słabszych paznokci, jest po prostu silniejszy.
Dla najlepszej przyczepności najlepiej jest stosować oba primery na raz w kolejnosci primer kwasowy , bezkwasowy.
Primer kwasowy wyparowuje, primer bezkwasowy zostaje na płytce. Na primer lub primery nakładamy bazę hybrydową / żelową i wykonujemy manicure hybrydowy / żelowy.

 

 

Kategoria:

04.20.2016

Aniela