Ombre – krok po kroku

Witam! Dziś zaprezentuję Wam jak wykonywać ombre pionowe oraz poziome każde na białym podkładzie oraz bez. Opisywane przeze mnie techniki można również wykorzystać przy zwykłych lakierach. Osobiście pracuję na lakierach hybrydowych i na zdjęciach 'krok po kroku' widoczne są właśnie lakiery hybrydowe.
 
Zacznę od kolorów lakierów do ombre. Dobór kolorów jest bardzo ważny, ponieważ do różnych lakierów stosuje się różne techniki. Jesli mamy do czynienia z lakierem mało napigmentowanym tzn. słabo kryjącym, zaczynamy od nakładania białego lakieru. Jesli nasze lakiery w miarę dobrze kryją (wystarczą 2 warstwy lakieru do pokrycia płytki) baza w postaci białego lakieru nie jest potrzebna.
 
Na zdjęciach zaprezentuję Wam krok po kroku wykonywanie ombre na 4 sposoby:
1. Ombre poziome na białej bazie.
2. Ombre pionowe na białej bazie.
3. Ombre poziome bez bazy.
4. Ombre pionowe bez bazy.
(numerki odpowiadają pazurkom na wzorniku )
 
abc
 

1. Ombre pionowe bez bazy – tutaj wykorzystam lakiery bahama mama i chick nude oba firmy indigo. Przy lepiej kryjących lakierach nakładamy (po bazie hybrydowej) oba lakiery tak jak na zdjęciu powyżej. Następnie czyścimy pędzelek od lakieru ciemniejszego o szyjkę jego buteleczki i delikatnie rozcieramy granicę miedzy lakierami wykonując podłużne ruchy od góry do dołu paznokcia. Jeśli któryś z kolorów za bardzo dominuje dokładamy go i rozcieramy granicę ponownie.

 

IMG_1518

IMG_1519
 
Niestety nie za dobrze widać ten efekt na zdjeciu, kolory mi się zlały. Efekt będzie taki sam jak przy zaprezentowanym przeze mnie ombre na białym podkładzie (tamten jest lepiej widoczny na zdjęciu, lepiej dobrałam kolory 🙂 ).
 
2. Ombre poziome bez bazy – tu zaprezentuję tzw. bubble gum czyli niebiesko-rózowe ombre. Wybrałam do tego kolor biscuit semilac oraz it’s a boy indigo. Niestety na zdjęciu jaśniutki różowy wygląda jak biały, ale na pazurek należy nałożyć (po bazie pod lakier) jaśniejszy kolor do naszego ombre czyli biscuit.
3. Ombre pionowe – tu wybrałam lakiery fly high indigo i banana semilac. Przy tym ombre użyję najpierw białego lakieru, kadładam go na paznokieć aż do pokrycia (2 warstwy powinny wystarczyć).
4. Na ombre poziome na podkładzie wybrałam również semilac banana oraz indigo – be cool (słabo kryjący). Tak samo jak w punkcie 3 nakładam najpierw biały kolor.

 

IMG_1532
 
Następnie:
 
1. Tutaj już opisałam cały proces, możemy nałożyć kolory jeszcze raz jeśli są za mało kryjące / za jasne.

2. Gąbeczką nakładam na dół paznokcia (od połowy) drugi kolor. Gąbeczki kupiłam w auchan na dziale z kosmetykami (ok. 20 sztuk za 2-4 złote, nie pamiętam dokładnie). Ważne aby gąbka którą nakładamy lakier nie miała zbyt dużych 'oczek' czyli takie gąbki jak np. te do naczyń lub pod prysznic. W celu naniesienia koloru urywamy kawałek gąbeczki i smarujemy go lakierem, następnie nakładamy na nasz jasniejszy wcześniej nałożony kolor (poprzedni kolor nie wymaga wykańczania topem). Nakładamy jedną warstwę (mało co przy niej widać) następnie utwardzamy w lampie i powtarzamy tą czynność do uzyskania zadowalającego efektu (ja chyba nakłądałam niebieski 2 razy). Dla lepszego, szybszego i mocniejszego wydobycia niebiesiego oczyściłam pędzelek od niebieskiego lakieru o jego szyjkę i delikatnie poprawiłam sam dół paznokcia. Nie przejmujemy się jakimiś drobnymi 'dziadami' (widocznymi na zdjęciu) ale staramy sie ich unikać, przy topie pazurek ładnie się wygładzi 🙂

 
IMG_1523

IMG_1525

IMG_1526

IMG_1527
 
3. Ombre na białym lakierze wykonujemy w ten sam sposób co ombre bez bazy, czyloi dwa kolory i rozmywamy pędzelkiem granicę między nimi. Utwardzamy, powtarzamy.
 
IMG_1528

 

4. Ombre poziome na białym lakierze – morzemy je zrobić na dwa sposoby. Na zdjeciu pokazałam jak napierw nakłądam do połowy jeden kolor następnie gąbeczką nakładam drugi kolor. Inny sposób to nałożenie obydwu lakierów na gąbeczkę i nałożenie ich na bazę. Nakłamay, utwardzamy i powtarzamy ze 2,3 razy aby uzyskać ładny efekt 🙂

 

IMG_1529

IMG_1532
 
Na koniec nakładamy top no i gotowe 🙂