Marble Nails

Jednym z najmodniejszych zdobień tego sezonu są tzw. 'marble nails', czyli marmurek na paznokciach. Zdobienie to nie tylko świetnie prezentuje się na paznokciach ale również jest banalnie proste w wykonaniu.
 

W zdobieniu typu marble nie potrzebne są żadne zdolności artystyczne. Dzieki nieregularnym liniom każdy bez problemu poradzi sobie z tym zdobieniem 😉 Moje marmurki zestawiłam z ciemną, butelkową zielenią (kolor Ecuador). Do całości dodałam jeszcze ciepły beżowy akcent czyli kolor En Vogue oraz ozdobny pasek z efektem lustra czyli Metal Manix Multi Chrome.

 

Jak wykonać taką stylizację?

 
Zaczynam od nałożenia kolorów Ecuador, Mr. White i En Vogue. Lakiery utwardzam w lampie Indigo LED 48W przez 5 sekund. Następnie nakładam drugą warstwę, ale JEJ NIE UTWARDZAM. Na białym lakierze za pomocą czarnego paint gelu oraz pędzelka maluję 'maziaje' na białej hybrydzie. Dzięki temu, że kolor nie jest utwardzony , czarny i biały miesza się dając lepszy efekt. Gdy odcień na pędzelku będzie zbyt jasny czyszczę go i dokładam paint gelu. Na koniec czyszczę pędzelek i rozmazuję bardziej wzór. Utwardzam całość w lampie. Nastepnie przechodzę do malowania lustrzanej ozdoby. W tym celu ponownie używam pędzelka 004 oraz paint gelu. Paint gel utwardzam, całą płytkę matowię polerką, następnie na namalowaną linię nakładam top bez przemywania, utwardzam. W utwardzony top wcieram pyłek metal manix multi chrome. Całą stylizację zabezpieczam topem Crystal (z przemywaniem). Utwardzam top, następnie przemywam cleanerem Super Shine Effect również od Indigo (jest on z dodatkiem oliwki, idealnie przemywa lepką warstwę topu jednocześnie nadając śliczny połysk).

 

Cały tutorial możecie obejrzeć na youtube:

 

 
Poniżej pełna lista produktów wraz z linkami do strony na której można je znaleźć. Wszystkie produkty są marki Indigo Nails:

• Ecuador (dostępny tutaj)
• Mr White (dostępny tutaj)
• En Vogue (dostępny tutaj)
• Crystal Top Coat (dostępny tutaj)
• Dry Top Coat Super Shine (dostępny tutaj)
• Paint Gel Black (dostępny tutaj)
• Pędzelek do zdobień 004 Indigo (dostępny tutaj)
• Metal Manix Multi Chrome (dostępny tutaj)

 
marble nails marmurkowe paznokcie manicure hybrydowy tutorial 02

marble nails marmurkowe paznokcie manicure hybrydowy tutorial 03

marble nails marmurkowe paznokcie manicure hybrydowy tutorial 04

marble nails marmurkowe paznokcie manicure hybrydowy tutorial 05

marble nails marmurkowe paznokcie manicure hybrydowy tutorial 06