Manicure Hybrydowy Przy Użyciu Tylko Niezbędnych Narzędzi + Efekt Syrenki Black 2

Coraz więcej z Was decyduje się na domową hybrydę. Zastanawiacie się co jest potrzebne do wykonania manicure hybrydowego, czy opłaca się bardziej kupować wszystko oddzielnie, czy postawić na gotowy zestaw. Dzisiaj pokażę Wam tutorial na podstawowy manicure hybrydowy, przy użyciu tylko i wyłącznie niezbędnych narzędzi.

Do wykonania najprostszego manicure hybrydowego potrzebne są m.in. narzędzia, które zapewne już posiadasz, takie jak cążki czy pilnik. Dodatkowo, jeśli chodzi o przygotowanie płytki pod bazę, należy zaopatrzyć się w kopytko (tutaj można również użyć drewninanych patyczków, są one bardzo tanie, ale niezbyt precyzyjne i wytrzymałe, dlatego polecam zainwestować w kopytko do odpychania skórek), blok polerski oraz cleaner. Cleaner to preparat do odtłuszczania płytki. Następnie potrzebujemy oczywiście produktów hybrydowych: bazy, koloru i topu.

  

    Produkty użyte do stylizacji:

  • Kopytko (dostępna tutaj)
  • Cążki (dostępna tutaj)
  • Bloczek Polerski (dostępna tutaj)
  • Cleaner (dostępna tutaj)
  • Baza Proteinowa (dostępna tutaj)
  • Ibiza Chill (dostępny tutaj)
  • Top 3D Gloss (dostępny tutaj)
  • Efekt Syrenki Black 2 (dostępny tutaj)
Krok Po Kroku

Zabieg zaczynamy od wycięcia skórek oraz oczyszczenia i zmatowienia płyti paznokcia. W tym celu należy użyć kopytka do odsunięcia skórek i pozbycia się naskórka z płytki. Następnie przechodzimy do pozbycia się skórek za pomocą cążek oraz zmatowienia płytki bloczkiem polerskim. Paznokcieć należy przygotować starannie, na początku polecam dwukrotne zmatowienie płytki. Następnie odtłuszczamy paznokcieć za pomocą cleanera. Tak przygotowane paznokcie gotowe są do nałożenia lakieru hybryowego. Zaczynamy od bazy, której kładziemy jedną, cienką warstwę. Na bazę należy położyć kolor.

   
Tutaj zależnie od krycia – nakładamy 1 lub 2 warstwy. Utwardzony kolor zabezpieczamy topem, aby nasze paznokcie miały piękny, trwały połysk. Utwardzony top, jeśli nie jest topem typu 'no wipe' (czyli bez przemywania), należy przetrzeć cleanerem aby pozbyć się lepkiej warstwy. Tutaj polecam Cleaner Shea Super Shine Effect od Indigo, który nie tylko służy do przemywania warswty dyspersyjnej (lepkiej) paznokcia, ale również świetnie nawilża skórki, gdyż zawiera w składzie oliwkę. Taki manicure jest już gotowy. Jego trwałość zależy od tego czy płytka została dobrze zmatowiona i odtłuszczona, a także oczywiście od marki lakierów, które zostały użyte. Chcąc cieszyć się trwałym efektem, polecam zainwestować szczególnie w dobry odtłuszczacz oraz markowe produkty hybrydowe.
  


  
IMG_7124

IMG_7149

IMG_7160

IMG_7169

IMG_7175

IMG_7179

IMG_7186

IMG_7190

IMG_7191

IMG_7197

IMG_7204