Jak malować paznokcie lakierem?

 

 

Witam!
W dzisiejszym poście pokażę Wam krok po kroku jak malować paznokcie lakierem. Widziałam kilka metod malowania paznokci na youtube, ja podzielę się z Wami jedną, chyba najpopularniejszą, tą z której sama korzystam.
W poście prezentuję malowanie paznokci żelowych przedłużanych na formie lakierem hyrbydowym. Na paznokciach  mam nałożony żel cover z Indigo, ponieważ na takim żelu ostatnio pracowałam na szkoleniu.

Zaczynamy!
Na zdjęciu poniżej mam 'świeżo' opiłowane paznokcie. Na żel NIE MUSIMY nakładać bazy pod lakier hybrydowy, ponieważ sam w sobie jest bazą. Używając szczoteczki dokładnie czyszczę paznokcie z pyłu.

IMG_3090

IMG_3091Na paznokcie wybrałam kolor 'Sexy Red' firmy Semilac. Idealna czerwień jak dla mnie, nie za poważna, nie za jaskrawa 🙂


IMG_3093


Nabieramy lakier na końcówkę pędzelka.

IMG_3094

Nakladanie lakieru zaczynam od postawienia kropki pędzelkiem po środku jak na zdjęciu.

IMG_3099


Następnie kładę pędzelek na kropce i przesuwam ją delikatnie w kierunku skórek UWAŻAJĄC ABY ICH NIE ZALAĆ! Pozostawiam 1-2 mm odstęp. Zalane skórki są widoczne i nieestetyczne.

IMG_3101

Przesuwam następnie lakier ku wolnemu brzegowi paznokcia.


IMG_3102


Znów kładę pędzelek na środku przy skórkach mniej więcej tam gdzie była początkowo kropka, następnie przesuwam pędzelek zataczając łuk i maluję lewy brzeg paznokcia. DALEJ UWAŻAM ABY NIE ZALAĆ SKÓREK! Znacznie lepiej będzie wyglądał łuk z lekkim odrostem niż zalane skórki. Jeśli przypadkiem wyjedziemy za paznokcieć, można się ratować drewnianym patyczkiem oraz wacikami bezpyłkowymi (lub gazami którymi zastępuje waciki jak pisałam we wcześniejszych postach). To samo robimy po prawej stronie paznokcia. No i gotowe!

IMG_3104


Wkładamy pomalowane paznokcie na 120 sekund do lampy UV (lub LED na 30 sekund).


IMG_3110

IMG_3118

IMG_3121

Następnie powtarzam tę czynność jeszcze raz (lub 2 razy w zależności od krycia lakieru). Jak widzicie na zdjeciach przez to, że miałam cover a nie przeźroczysty żel, już jedna warstwa świetnie pokryła płytkę. Jednak i tak dla pewności położyłam jeszcze jedną bardzo cienką dodatkową warstwę.


Następnie nakładam top żelowy, ja używam Wet Look firmy Indigo. Nie traci blasku oraz chroni jasne lakiery przed zabrudzeniami. Do hybryd polecam zwyły top coat firmy Indigo, do jasnych kolorów hybrydowych używam również topu Wet Look ponieważ zabezpiecza je przed zabrudzeniami (tyle, że przy zdejmowaniu hybrydy trzeba go spiłować, gdyż żel nie schodzi pod wpływem acetonu).


IMG_3124


Utwardzony top przemywam cleaner super shine effect firmy Indigo. Wydaje mi się, że już o nim pisałam ale dla przypomnienia jest to cleaner wyłącznie do przemywania topu, gdyż zawiera od razu oliwkę na skórki i natłuszcza paznokcie. Bardzo lubię ten cleaner, szybko usuwa klejącą warstwę no i daje super połysk.
IMG_3125
A teraz jeszcze raz wszystkie punkty w skrócie na gifie. Tutaj lepiej widać krok po kroku jak powinno wyglądać aplikowanie lakieru 🙂

mp2


Myślę, że gdy opanuje się trochę tę metodę, nawet malowanie prawej ręki będzie łatwe 😀
Jeśli macie jakieś inne sposoby lub jakieś uwagi zapraszam do komentowania 🙂